Jak to všechno začalo

Jako každý chov čehokoliv má své šťastné i nešťastné dny.

Náš chov s přítelem začal 8.1.2016 kdy jsme si od chovatelky přivezli domů tři mladý gekončíky. Samičky Anničku, Adélku a samečka Toníčka barevné formy Klasik.

Po pár měsících kdy začal být Toníček pohlavně aktivní rozhodli jsme se mu dopřát a pořídit další samičky. V první řadě se muselo zvětšit terárium. Pak se teprve mohla pořizovat další zvířata. A jak se rozhodlo, tak se udělalo. Pořídilo se větší terárium (100x40x40) které se vybavilo a k 20.6.2016 jsme domů dovezli další tři již dospělé samice (Godzilu, Blaženu a Boženu). 

A s novými členy přišly a nový problémy a další zkušenosti. Zatím co samičky krásně přibíraly na váže a Adélka s Anničkou začala klást vajíčka, sameček Toníček chřadnul a na váze strádal. Se samečkem jsem si nevěděla rady a tak jsem požádala o radu bývalou majitelku, která poradila dát samečka od holek pryč. Toníček šel tedy na samotku a holky vesele kladly vajíčka a tloustly. 

Netrvalo dlouho a začali jsme uvažovat o tom že si zkusíme odchovat nějaký to mimčo. A tak se vyrobil inkubátor z polystyrenového boxu a aby jsme udrželi +/- stálou teplotu a vlhkost vložili jsem dovnitř malý akvárko s topítkem a asi po 14 dnech začali vkládat první vajíčka. Mezi tím nastaly problémy se samičkou Boženou. Začal jí černat a usychat ocásek. Po poradě se zkušenými chovateli, jsme odstranili "mrtvé" tkáně a šla na samotku aby měla klid ale bylo to k ničemu sepse se jí rozlezla dál. Po pár dnech začala mít ochrnuté obě zadní nohy, přestala lovit a umřela.

Aby toho neštěstí nebylo málo začala dělat problémy Blažena po svých dvou předchozích snůškách je z ničeho nic začala zadržovat. Což se jí stalo osudným .

Toníček na samotce ne a ne přibrat, vajíčka v inkubátoru chytala plíseň místo toho aby se v nich tvořil nový život. V ten okamžik jsem to všechno chtěla vzít a zahodit a nechat si jen holky. Po předchozích smutných zprávách a ztrátě dvou samic. Nastalo veselé období. 11.7.2016 se nám vyklubalo z vajíčka od Adélky naše první mládě. 

A pak se to začalo líhnout jak na běžícím pásu. Další a další mláďata přicházela na svět.
V ten moment kdy jsme měli všech devět mláďat z vajíček venku jsem si uvědomila že náš chov nezůstane o jednom samci a čtyrech samicích :-) A taky tomu tak bylo. V listopadu jsme se byli prvně podívat na burze "Živá exotika" odkud jsem si dovezli domů dvě samičky (Sáru a Hedviku)
a o den později jsme si od jedné chovatelky převzali dospělého samečka. (Leo) 
 Poslední smutná zpráva přišla v prosinci 2016 kdy nás opustil sameček Toníček.
A jak jsme na tom s gekončíkama nyní se můžete podívat do složky NAŠI GEKONČÍCI